MEDAŞ 10. Yılını Kutladı


2009 yılında yapılan özelleştirmeyle MEDAŞ'ı devralan Alarko ve Cengiz Holding, devir tesliminin 10. yılını düzenlediği program ile kutladı. Bir otelde düzenlenen programa Vali Cüneyit Orhan Toprak, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Topluluk İcra Kurulu Başkanı Ayhan Yavrucu, Alarko Holding Genel Müdürü Ümit Nuri Yıldız, Cengiz Holding Genel Koordinatörü Ömer Mafa, ALTEK Alarko A.Ş İcra Kurulu Başkanı Önder Kazazoğlu, MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Erduran, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile MEDAŞ çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

'MEDAŞ İŞİN BİLİNCİNDE'

Programda konuşan Vali Cüneyit Orhan Toprak, "MEDAŞ'ın tanıtım filmindeki rakamlar ne kadar işin bilincinde olduğunu gerek iş manasında, gerek personel yönetimi manasında, gerek ekonomik davranma manasında, gerek memleket faydasına kararlar alma manasında ne kadar doğru işler yaptığını net şekilde gördük. Arızaların ve şikayetlerin üçte birine indirilmesi konusunda; elektrik sıkıntısının en üst düzeyde olduğu, tesislerin eski olması, hava şartları, tabiatın zorlukları, güvenlik sebepleri gibi sebeplerle üç dört gün elektriğin olmadığı Hakkari'den gelmiş biri olarak, bu arızaların üçte bire inmesi benim için çok önem arz ediyor. Vatandaşlar bu çalışmaların arkasında ne olduğunu bilmez. Biz bunu biliriz. Bu konuda iyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyoruz. Yine şirketimizin personeline ne kadar değer verdiğine şahit olduk. Öncelikle teknik eleman sayısını yüzde 55'den yüzde 85'lere çıkardığını gördük. Tam istifade edilecek, katkı koyabilecek insanlarla yola devam edilmesi için öncelikli adım atmışlar. Ayrıca burada da bırakmayarak burayı üniversiteye çevirmişler. Personelin her zaman eğitimlerini yenilemişler, güncel tutmuşlar, dünyadaki teknolojik gelişmelerden kopmamalarını sağlamışlar. En önemlisi çalışanları çok güzel motive etmişler" şeklinde konuştu.

'MEDAŞ SEKTÖRÜNDE LİDER HALİNE GELDİ'

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş da "MEDAŞ’ın devri sonunda sıkıntılı günler oldu. Çok sorunlar yaşadık. Kurallar değişti ama çok şükür bugün 10. yılın sonunda o gün çektiğimiz sıkıntıların meyvesini topluyoruz. MEDAŞ'ı iyi yere getirdiğimize inanıyorum. Bugün itibariyle MEDAŞ sektöründe lider haline geldi. Son bir hafta içerisinde 5 dağıtım şirketi tarafından ziyaret edildik. Dağıtım şirketleri uygulamalarımızı öğrenmek için buraya geldiler ve nasıl yapmaya çalıştığımızı öğrenmeye çalıştılar. Bu bizlerin örnek olduğunu gösteriyor. Yakın ilişki içerisinde bulunduğumuz kamu kuruluşları TEDAŞ ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından örnek gösterildik. 10 yıllık süreç içerisinde çok güzel bir ekip yakaladık, işinde uzman, MEDAŞ'ı birinci plana koyan, ben yerine MEDAŞ diyen çok genç ve dinamik bir ekip kurduk. Ekibimizle birlikte MEDAŞ'ı daha güzel yerlere getireceğimize inanıyorum. İşimiz daha çok. Yolumuz uzun. Memnuniyeti en yüksek dağıtım şirketiyiz" ifadelerini kullandı.

'MEDAŞ, ÖZELLEŞTİRMEDE BİR BAŞARI HİKÂYESİDİR'

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Topluluk İcra Kurulu Başkanı Ayhan Yavrucu ise, "MEDAŞ'ın özelleştirilmesinin 10. yılında çok iyi yerlere geldik. MEDAŞ özelleştirmede bir başarı hikâyesidir. Bu başarıdaki en büyük pay çalışanlarımızındır. Bizler aracıyız ve bu işe Cengiz Holding ve Alarko Holding vesile olduk. Bu işi göğüsleyen ve işi ileten siz değerli çalışanlarımızsınız. Özellikle STK'ların destekleri ile önemli sonuçlar elde ettik. Bu özelleştirmenin gerek çalışanlarına katkısı, gerekse ülke ekonomisine katkısı gerçekten yadsınamayacak büyüklükte. Rakamlara bakıldığında bu açık şekilde görünüyor. Belçika büyüklüğünde 88 bin kilometre alanda 3 bin kişi ile hizmet vermek ve bu hizmetin kalitesini de hem kalitede hem de nitelik olarak yükseltmek hiç de kolay değil. Bu başarıda çalışanlarımızın alın teri ve emeği var. Bu emekler olmasaydı bu başarıyı elde edemezdik. Bu nedenle tüm çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler kaliteli ve sürekli elektriği, nitelikli elektriği vermekle yükümlüyüz. Bu bizim görevimiz. Bu görevi yerine getiren siz çalışma arkadaşlarımızsınız. Bizler sadece burada lokomotiflik görevi görüyoruz. Bunu geliştirmek ve ileriye götürmek siz çalışma arkadaşlarımızın omuzlarındadır" dedi.

MEDAŞ 10. Yılını Kutladı

Son Haberler

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor
14.6.2024

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor
10.6.2024

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı
10.6.2024

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı