Sanayi Ve Ticaret

Türkiyede ve dünyada prestijli, alanında öncü yenilikler içeren, çevrenin korunması konusunda hassas pek çok projeye ürün ve mühendislik hizmetleri desteği veren Alarko Carrier sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam etmektedir.

Ana faaliyet alanı "İklimlendirme" olan Sanayi ve Ticaret Grubunun yan faaliyet alanı su basınçlandırmadır. Alarko Carrier bu alanlardaki ürünlerin üretimini ve uluslararası lider markaların temsilciliğini yapmakta, satış ve satış sonrası hizmetlerini sunmaktadır. 1954 yılında kurulan, ısıtma, soğutma, havalandırma, su basınçlandırma ve akıllı bina otomasyonu alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş.; 1998 yılında, kendi alanında dünyadaki lider kuruluşlardan biri olan Carrier ile eşit oranda ortaklığa giderek Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. adını almıştır.

Sorumluluk Belgelerimiz
 • ISO 9001 : Kalite Yönetim Sistemi

 • ISO 14001 : Çevre Yönetim Sistemi Standardı

 • ISO 27001 : Bilgi Güveliği Yönetim Sistemi Standardı

 • ISO 45001 : Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemi

550+

Bayi ve Servis

5+

Öncü Marka

%12

İhracat Oranı

Faaliyet Alanları

Endüstriyel Faaliyetler

Hedefimiz daima, sürdürülebilir yüksek konforlu, çevre dostu ürünleri sunmak.

Ticaret ve Pazarlama

Ülke geneline yayılmış 250’nin üzerinde bayi ve güçlü satış ağı ile yanınızda.

Satış Sonrası Hizmetler

300'ün üzerinde satış sonrası servis birimimizle hizmetinizdeyiz.

  • 01Üretim Faaliyetleri

   Merkez üretim tesisinde Yalın Üretim tekniklerini uygulayan Alarko Carrier ACE Gümüş sertifikasına sahiptir. Alarko Carrier tesislerinde ISO 9001, 14001, 27001 ve 45001 sertikalarına uygun faaliyet sürdürür. Alarko Carrier, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve aynı zamanda uluslararası sertifikaya sahip test merkezidir.

  • 01Satış Faaliyetleri

   Alarko Carrier ısıtma, RLC; pompa gibi ürünleri münhasır bayileri kanalıyla; Merkezi klima sistemlerini kendi kadrosu ile satar. İhracatı, Carrier markasıyla Carrier şirketlerine; Alarko ve/veya OEM markalarla diğer alıcılara yapar. Yedek parça ve aksesuarları da “TOTALINE” market zinciri ile satar. Ayrıca Türk müteahhitlerin yurtdışı taahhütleri de bir ihracat kapısıdır.

  • 01Pazarlama Faaliyetleri

   Türkiye genelinde yaygın ve güçlü bir satış ağına sahip olan Alarko Carrier’ın; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’da büroları bulunmaktadır. Ülke geneline yayılmış 250’nin üzerinde yetkili satıcı ile sektörde özel bir yere sahiptir. Alarko Carrier tesislerinde ürettiği ürünlere ilave olarak satış gamını tamamlamak amacıyla pek çok uluslararası üreticinin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

  • 01Satış Sonrası Hizmetler

   Tüm ürünlere bakım onarım hizmetini münhasır yetkili servisleriyle yürütür. Aynı kanalla kurumsal bakım anlaşmaları yapar.

Taleplerinizi en kısa sürede yanıtlamak için hizmetinizdeyiz.

Alarko Sanayi ve Ticaret Grubu olarak, müşterilerimize ve paydaşlarımıza en iyi hizmeti sunuyoruz.