Grubumuzdaki tüm çalışma arkadaşlarımız, yetenekli, tecrübeli ve inovatif insan kaynağımız kurumumuzun en önemli hazinesidir.

Alarko Holding’in Değerli Yatırımcıları ve İş Ortakları, Çok Kıymetli Dostlarımız ve Çalışanlarımız;

 Alarko Topluluğu olarak 70 yıldır takip ettiğimiz “Hizmette üretimde kalite” prensibimiz tercih edilen marka olma başarısını getirdi. Yurt içinde ve yurt dışındaki faaliyetlerimizle en beğenilen ve saygı duyulan kurumlardan biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünden sonra, çıtayı daha da yukarı çıkartarak, yenilikleri ve değişimleri kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle, stratejilerimizi, iş kollarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz.

 

En sağlam, güvenilir ve kârlı şirket olma kararlılığımızı değişime olan iştahımızın getirdiği dinamik yaklaşımla sürdüreceğiz.

Şirketimizin gelişiminde ülkemizin büyümesi ve refahı her zaman ön şart olmuştur. Ülkemizin bereketine ve gelecekteki büyümesine olan inancımız bize umut vermekte ve bizleri motive etmektedir. Dünyada gelişmekte olan ülkelerdeki özel sektör yatırımları azalmasına rağmen, ülkemizde Alarko Grubu olarak 2020–2023 iş programımızda yatırımlarımızı artırarak istihdam fırsatları yaratmış bulunmaktayız.

Sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemize yatırım yapmaya devam edecek, yurt dışından küresel şirketlerin de ülkemize yatırım yapmalarını teşvik etmeyi sürdüreceğiz.Yeni yatırımlarımızı planlarken çağımızın getirdiği ekonomik, sosyal veya jeopolitik dalgalanmaları başarılı bir şekilde atlatmak için stratejilerimize, risk yönetim sistemlerimize, likidite durumumuza ve teknolojik tüm gelişmelere önem vermekteyiz.

Bu doğrultuda, uluslararası alanda teknolojiyi kullanarak yeni iş modellerine olanak veren girişimlere yatırım yapmak üzere Girişim Sermayesi Şirketimizi faaliyete geçirdik. Hedefimiz uzun vadede öncü ve sürdürülebilir olacak olan yeni nesil girişimleri erken aşamalarda tespit etmek ve yatırım yapmaktır. Teknoloji Yatırımlarımız; Enerji, Turizm, Gayrimenkul, İklimlendirme, ve Taahhüt sektörlerindeki yatırımlarımıza ek olarak faaliyet göstereceğimiz yeni iş koludur ve diğer faaliyetlerimize de sinerjik açıdan ışık tutacaktır.

Grubumuzdaki tüm çalışma arkadaşlarımız, yetenekli, tecrübeli ve inovatif insan kaynağımız en önemli hazinemizdir. Büyük önem vermekte olduğumuz genç ve yetenekli ekibimize olan inancımızla yolumuza devam etmekteyiz. Bununla beraber şirketimizin tarihinde alınmış kararların ve bunların getirdiği müsbet ya da menfi sonuçlarının yer aldığı, genişleyen ve olgunlaşan kurumsal hafızamız önemli bir değerimizdir. Bu tecrübe ve derslerimizden azami olarak faydalanmaya özen gösterirken, kurumsal hafızamızın yetenekli genç çalışanlarımıza aktarılmasını gerekli görüyoruz.

Bilgi ve tecrübe el ele verince üstesinden gelinmeyecek iş yoktur. Gençlerimizin yenilikleri yakın takibi, yaratıcı dinamizmleri ve tecrübeli mentorlarının yol göstericiliğiyle emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu noktada çağımızın gerektirdiği dijital dönüşümü operasyonlarımızın paralelinde hızla hayata geçirmeyi amaçlıyor ve bu anlamda çalışmalarımızı ivmelendiriyoruz.

Güvenilir olmanın vazgeçilmez hedefimiz olduğunu, bu doğrultuda üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerimize uymanın gerekli olduğunu tüm çalışma arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza ve müşterilerimize yılmadan ve devamlı olarak hatırlatacağız. Şirketimiz vizyoner, girişimci ruhu ile birlikte dinamizmini daha da artıracaktır ve önemli bir yükseliş evresindedir. Başta ülkemize olmak üzere, çalışanlarımıza, müşterilerimize, hissedarlarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmak; hep beraber akıl ve menfaat birliği oluşturmak en temel hedefimizdir.


Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

İzzet GARİH
Yönetim Kurulu Başkanı