Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. Yılında “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” Projesini Başlatıyor


Alarko Holding, “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 100 genç kadın öğretmen adayını, zengin içeriklerden oluşan bir gelişim programı ile geleceğe hazırlıyor. 9 Kasım’a kadar öğrencilerin Microfon platformuna başvurabileceği projede, teknik eğitimlere ek olarak sosyal kabiliyetleri de artırmaya yönelik derslerle öğretmenlerin mesleki becerileri ve profesyonel gelişimleri destekleniyor. 
 

Toplumsal refahı yükseltmek adına eğitim alanında yeni yeteneklere verdiği desteklerle öne çıkan Alarko Holding, 29 Ekim’de “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesini başlatıyor. Ülke gençliğini daha donanımlı hale getirerek geleceğe hazırlamayı hedefleyen Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. yılında gelecek nesilleri yetiştirecek 100 öğretmen adayını, eğitim bursunun yanı sıra, yeni nesil eğitim teknikleri ve sosyal kabiliyetler kazandırmaya dönük gelişim programları ile destekleyecek. 

 Alarko Holding’in liderliğinde, Katalist, Microfon ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliği ile hazırlanan “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde, Türkiye genelinde eğitim fakültelerinin son sınıflarında okuyan 100 genç kadın öğrenciye ulaşılacak. Proje kapsamında geleceğin öğretmenlerinin eğitimde teknoloji kullanımı konusunda bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi, liderlik yeteneklerinin artırılması,  çevre okur-yazarlığı, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi gibi konularda farkındalık ve kabiliyet kazandırılması amaçlanıyor.

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler projesi ile yarınları inşa edecek öğretmenlerin yanında oluyoruz”

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi’nin Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında öğretmenlik mesleğine bir saygı duruşu olduğunu belirten Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, bu proje ile gelecek kuşakları eğitecek genç kadın öğretmen adaylarını desteklemekten memnuniyet duyduklarını aktardı. Yıldız “Öğretmenler sahip oldukları bilgi ve birikim sayesinde çocukların hayatlarını değiştirecek güçteler. O çocuklar da ileride dünyayı değiştirecek güce erişecekler. Dolayısıyla Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında eğitim neferi öğretmenlerimizi geleceğe hazırlayarak ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir yatırım yapıyoruz. “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile yeni nesilleri yetiştirecek öğretmenlerimizin gelişimlerine katkıda bulunarak onların yanında olmayı kendimize görev ediniyoruz.” dedi.

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde 100 genç kadın öğrenci, “Çevrim içi eğitimde ders tasarımı”, “İzlence tasarımı”, “Çevrim içi ihtiyaç olunan teknoloji ve öğrenme bilgisayar okuryazarlığı”, “Çevrim içi öğrenmede transaksiyonel uzaklık, motivasyon, hazır bulunuşluk, bireysel farklıklıkları dikkate alma, iletişim ve sınıf yönetimi” gibi teknik alanların yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre, iletişim ve psikolojik dayanıklılık gibi konuları içeren seminerlerden de yararlanacaklar.

Katılımcıların etkileşimli ve aktif katılımlı bir öğrenme ortamını deneyimleyerek kendi ders tasarımlarını yaparken referans alabilecekleri yöntem, araç ve teknikleri kullanmalarına odaklanan proje sayesinde, öğretmen adayları, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında dijital yeteneklerini ve toplumsal konulara ilişkin farkındalıklarını geliştirerek gelecek nesillerin yetiştirilmesinde daha donanımlı rol modeller haline gelecekler.

Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. Yılında “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” Projesini Başlatıyor

Son Haberler

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor
14.6.2024

Türkiye’nin Köklü Kurumlarından Alarko Holding, 70. Yılını Yeni Yatırımları, Yeni Hedefleri ve Yeni Logosu ile Kutluyor

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor
10.6.2024

Alarko Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Odaklı Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kadınların Gücüne Güç Katıyor

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı
10.6.2024

Alarko, Enerji Sektörünün Geleceğini Belirleyecek Bir Yatırıma İmza Attı