Alarko & BAU MBA

Dört ayrı program ile Türkiye`nin ilk kurumsal MBA Yüksek Lisans Programı kariyer hayatınızı zenginleştiriyor

Alarko Holding, Bahçeşehir Üniversitesi MBA eğitimini çalışanlarının hayatına değer katmak üzere hazırladı. İş değil, kariyer odaklılık felsefesi ile…

Temel Hedef:
Alarko-MBA ile temel hedefimiz; Alarko’nun geleceğinde rol alacak yöneticilerimizi Kurumsal kimlik ve kültürümüze uygun olarak, Alarko uygulamaları ve işletme anlayışı ile harmanlanmış bir şekilde yetiştirmek, nitelikli çalışanlarımızın kariyer olanaklarını geliştirmektir.

Yapısı:
Alarko-MBA; yüksek vasıflara sahip genç Alarko mensuplarını, geleceğin değerli teknisyen ve yöneticileri olarak eğitmek ve yetiştirmek amacıyla Sn. İshak Alaton ve Sn. Üzeyir Garih tarafından 1985 yılında kurulan kısa adı AİK olan Alarko İstikbal Kulübü’nün altına yapılandırılmıştır. Her yıl açılacak Alarko-MBA programı toplam 2 yıl sürecek olup, yıllık eğitim takvimi her yılın Ocak ayında başlayıp, Aralık ayı sonunda sona erecektir.

"Alarko-MBA, Alarko Şirketler Topluluğu’ndaki tüm departman ve birimlerde çalışan gençleri kapsayacak şekilde 4 programdan oluşmaktadır. Bunlar;

1) Mali İşler Programı
2) Satış-Pazarlama Programı
3) Mühendislik Programı
4) Destek Birimler Programı

2. Yıl sonunda programdan mezun olanların törenleri Aralık ayına denk gelen Alarko Günü’nde yapılır.

Mezuniyet Sonrası Gerçek Anlamda Simülasyon İmkanı
AİK Yönetimi ve Komite Başkanları “Alarko-MBA” den mezun olan kişilerden seçilir, böylece mezuniyet sonrasında yönetim becelerini de gerçek anlamda simüle edebileceklerdir.

Eğitim Başlıkları: Programlarda, Kişisel Gelişim, Yönetim, Genel Kültür Eğitimleri yeralmakta olup, Teknik Eğitimler her programa özel planlanmıştır.

Programlar, Kişisel Gelişim, Yönetim, Genel Kültür Eğitimleri yeralmakta olup, Teknik Eğitimler her programa özel planlanmıştır.