Bükreş Güney Çevre Yolu Lot 1 Etabı’nın İhalesi de Alarko’nun Oldu

Bükreş Güney Çevre Yolu Lot 1 Etabı’nın İhalesi de Alarko’nun Oldu
02.09.2019 -

Alarko Şirketler Topluluğu’na bağlı Alarko Taahhüt Grubu’nun Romanya’da üstlendiği Bükreş Güney Çevre Yolu projesinin Lot 2 etabından sonra Lot 1 etabının ihalesini de Alarko Taahhüt Grubu kazandı. Yeni etabın sözleşmesinin imza töreni 26 Ağustos’ta Romanya Ulaştırma Bakanı Razvan Cuc, Romanya Uluslararası Karayolları Altyapı İdaresi (CNAIR) Genel Müdürü Florin Sorin Scalart, Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat Alaton, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Alper Kaptanoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gafuroğlu’nun katılımıyla Bükreş’te yapıldı.
Vedat Alaton imza töreninde yaptığı konuşmada; “Alarko şirketler Topluluğu olarak, Bükreş Güney Çevre Yolu Projesi’nin Lot 1 ve Lot 2 yapım sözleşmelerini imzalamaktan büyük onur duyuyoruz. Alarko olarak önceliğimiz, bu projeyi en yüksek standartlarda ve zamanında teslim etmek olacaktır. Hedefimiz, Romanya ile yol yapımı projesiyle başlayan iş birliğimizin demiryolları, metro ve diğer altyapı projeleri ile devam etmesidir. Bu doğrultuda Alarko Şirketler Topluluğu olarak dileğimiz, farklı projeler için uzun yıllar burada çalışmak ve şirketimizin Romanya için yabancı bir kuruluş değil, yerel bir iş ortağı gibi kabul edileceği güven ve iş birliği ortamını yakalamaktır” dedi. Gelecek dönemde Alarko’nun sadece müteahhit kimliği ile değil, yatırımcı kimliği ile de Romanya’da iş yapmasını umduklarını da söyleyen Alaton, konuşmasının sonunda bu proje ile Romanya’nın altyapı ağına önemli bir katma değer sunacaklarına inandığını belirterek bu önemli projenin her iki etabının yapımı konusunda Alarko Şirketler Topluluğu’na duydukları güven için yetkililere teşekkür etti.


Alarko Holding A.Ş.’ den Kamuoyuna Duyuru

Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimine karşı ülkemizi ve demokrasimizi korumak için kahramanca mücadele veren başta gazilerimiz olmak üzere tüm Milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu uğurda gözünü kırpmadan canını feda eden demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Saygılarımızla,

Alarko Holding A.Ş.